Obľúbená diéta na 7 dní

Efektívne a rýchle chudnutie zaujíma dievčatá v predvečer veľkej udalosti. To je dôvod, prečo mladé dámy hľadajú diétu na 3-5 dní, v dôsledku toho sa zameriavajú na obľúbenú diétu, ktorá je navrhnutá na týždeň, ale sľubuje stratu až 10 kg nadváhy. Obľúbená strava na 7 dní je zbierka mono-diét - je ťažké to vydržať, ale možné. Je pravda, že pred výberom by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, ak máte choroby tráviaceho traktu.

obľúbené diétne jedlo

Prekvapivo ani jeden odborník na výživu neporadí dievčaťu, aby dodržiavalo nižšie uvedené menu pre diétu Milovaný. Po prvé, telo to ťažko toleruje - môžete schudnúť a neschudnúť ani jeden kilogram navyše. Po druhé, pre dievča je ťažké to vydržať - môže byť hladná, ak predtým diéta na chudnutie pozostávala z veľkého množstva múky a tuku. Po tretie, takýto rýchly úbytok hmotnosti, ktorý je zaručený stravou, je pre telo škodlivý - existuje vysoké riziko exacerbácie chronických ochorení. No napriek varovaniam je obľúbená diéta na sedem dní veľmi populárna. prečo? Dievčatá priťahuje jednoduchosť stravy, ako aj rýchly a efektívny výsledok.

Čo je Milovaný?

Ako už bolo popísané vyššie, Beloved je zbierka mono-diét. V skutočnosti dievčatá ani nemusia tráviť veľa času varením, pretože existuje jednoduchá a pomerne skromná strava. Diéta určená na chudnutie do týždňa umožňuje stratiť až 10 kíl navyše - pričom počiatočné množstvo prebytku podľa lekárskych indikácií nesmie presiahnuť 20 kg.

Opis milovanej stravy je uvedený v nasledujúcom zozname:

 • 1 deň - pitie;
 • 2 dni - zelenina;
 • 3 dni - pitie;
 • 4 dni - ovocie;
 • 5. deň – proteín;
 • 6. deň - pitie;
 • 7. deň - vyrovnaný výstup (dodržiava sa nasledujúcich 4-5 dní).

Ukazuje sa, že Milovaná diéta kombinuje nielen rôzne mono-diéty, ale ich aj strieda so zvláštnymi pôstnymi dňami. Vzhľadom na to, že na jedno takéto „vyloženie" môžete zhodiť až 3 kg nadváhy, môžeme predpokladať, že uvažovaná týždenná diéta je skutočne účinná. Ak chcete dosiahnuť najpozitívnejší výsledok za týždeň prezentovanej výživy, dodržujte všetky pravidlá a odporúčania odborníkov na výživu.

Odporúčania na prípravu a dodržiavanie

Fotografie pred a po chudnutí na diéte Milovaná sú pôsobivé s rozdielom v postave tých, ktorí schudnú. Ale výsledok sa nedá dosiahnuť, ak porušíte pravidlá a nepoužívate odporúčania špecialistov.

Takéto rady zahŕňajú:

 • Ak chcete začať, obráťte sa na odborníka na výživu, aby ste zistili, prečo neustále priberáte. Možno dôvod spočíva v prítomnosti choroby, potom ani účinná diéta Obľúbená nepomôže pri riešení problému.
 • 2-3 dni pred začiatkom chudnutia sa odporúča úplne opustiť pekárenské výrobky - telo sa tým prečistí a chudnutie bude efektívnejšie.
 • Určite vypite aspoň liter čistej vody denne, aj keď je dnes deň pitia.
 • V čase chudnutia je dôležité vylúčiť veľkolepé udalosti, hody a sviatky, stresové situácie. Odborníci na výživu odporúčajú ísť na dovolenku a celý týždeň zostať v uvoľnenom stave.
 • Počas týždňa nezabudnite piť vitamínový komplex - môže to byť špeciálny liek určený na použitie počas diéty, ako aj jednoducho na posilnenie imunity.
 • Počas obdobia chudnutia sa môže vyskytnúť zápcha - ich liečba sa vykonáva užívaním 2-3 polievkových lyžíc otrúb. V budúcnosti, po odstránení problému, sa odporúča každé ráno ráno užívať polievkovú lyžicu sypkého a zdravého produktu.
 • Diéta sa opakuje nie viac ako 1 krát za rok - to je optimálny čas a frekvencia pre úplné vyloženie tela (očista od toxínov a toxínov, zníženie hladiny cholesterolu).

Ak sa počas Milovanej diéty vyskytne indispozícia vo forme závratov alebo nevoľnosti, potom sa chudnutie zastaví zavedením nízkotučného kuracieho vývaru s malými kúskami mäsa do stravy. Pri absencii pozitívneho výsledku by ste sa mali poradiť s lekárom.

Diéta Kontraindikácie

Keďže diéta Milovaná je veľmi prísna a odborníci ju neodporúčajú – diéta môže vyvolať dysbakteriózu a rozvoj iných chorôb – má množstvo kontraindikácií, ktoré je potrebné vziať do úvahy.

Kontraindikácie zahŕňajú:

 • ochorenia gastrointestinálneho traktu - gastritída, kolitída, vredy a iné patológie;
 • srdcovo-cievne ochorenia;
 • patológia obličiek a pečene;
 • psychické a fyzické poruchy príjmu potravy – hovoríme o prítomnosti anorexie, bulímie a iných chorôb;
 • Počas tehotenstva a dojčenia.

Pred chudnutím na diétu Milovaná sa odporúča podrobiť sa kompletnému vyšetreniu, aby sa vylúčil vývoj chorôb súvisiacich so zoznamom kontraindikácií. To ušetrí človeka z rôznych problémov a vážneho zhoršenia zdravia.

Odborný názor

Dietológ:

Diéta „Milovaný" je napriek svojmu poetickému názvu jednoducho komplexom monodiét s dôrazom na akýkoľvek druh živín. V prvom rade sa upriamuje pozornosť na dodržiavanie pitného režimu, na konzumáciu pomalých sacharidov a rastlinnej vlákniny telom a len jeden deň je venovaný zvýšenej bielkovinovej výžive. Tento prístup môže niekto považovať za „jednostranný", ale v skutočnosti to nie je až také riziko. Zmena stravovania je totiž veľmi krátka a potom sa v nasledujúcich dňoch vylúči a vykompenzuje. Prirodzene, pred začatím diéty a počas nej je žiaduce znížiť príjem soli na 5 g denne alebo aj menej, najmä v prípade kardiovaskulárnych ochorení a nadváhy.

Schválené produkty

Obľúbená diéta nie je náročná na zostavenie diéty - podrobné menu na každý deň v týždni bude uvedené nižšie. Niektoré dievčatá používajú celkom tradičné recepty na varenie jedál z potravín povolených v strave. Čo je povolené na diéte miláčik? Každý deň sa musíte pozrieť bližšie.

Takže zoznam povolených produktov zahŕňa:

 • Deň pitia zahŕňa iba pitie počas dňa. Nehovoríme o alkoholických nápojoch, ale o fermentovaných mliečnych výrobkoch, čerstvo vylisovaných šťavách zo zeleniny bez pridaného cukru, zelenom, čiernom a bylinkovom čaji, slepačích vývaroch, minerálkach bez plynu. Môžete piť v neobmedzenom množstve, ale pomáha znižovať žalúdok - nie viac ako 1 pohár za hodinu.
 • V zeleninárstve sa jedáva len zelenina - varená, dusená, dusená, čerstvá. Zemiaky a okopaniny s vysokým obsahom škrobu sú zakázané. Bielu kapustu sa odporúča konzumovať vo veľkom množstve – je to prirodzený spaľovač tukov. Šaláty a varené jedlá môžu byť upravené prírodným beztukovým jogurtom, citrónovou šťavou alebo sójovou omáčkou. Olivový olej je tiež povolený, ale nie viac ako 2 polievkové lyžice denne.
 • Proteínová diéta je „sviatok brucha". Povolené sú tu vajcia, varené kuracie prsia, pečené alebo varené ryby, varené krevety, prírodný jogurt a tvaroh. Jedlo by sa nemalo zneužívať - odporúča sa rozdeliť varené jedlo na 5 malých porcií. V tento deň je potrebné opustiť tréning, pretože riziko hladu sa zvyšuje a je takmer nemožné ho zvládnuť bez prejedania.
 • Deň ovocia - tu je všetko jednoduchšie - akékoľvek ovocie nie viac ako 3 kg. Zakázané druhy obsahujúce veľa cukru – banány, hrozno, mango, žerucha a iné.

Z povolených produktov si môžete nezávisle zostaviť stravu na deň. Pre tých, ktorí to majú ťažké, je ponúkané približné menu na týždeň.

Vzorový diétny jedálny lístok Obľúbený na tento týždeň

Raňajky večera poobedňajší čaj večera
pitný deň Pohár kefíru, je dovolené vypiť pohár nesladeného zeleného čaju Pohár teplého kuracieho vývaru Pohár prírodného tvarohu bez tuku Pohár mlieka
zeleninový deň Paradajka v množstve 2-3 kusy Zeleninový šalát z bielej kapusty, byliniek a uhoriek, môžete dochutiť olivovým olejom v malom množstve 2-3 uhorky Zeleninový šalát s prídavkom uhoriek, byliniek a sladkej papriky, je povolené posypať citrónovou šťavou alebo sójovou omáčkou
pitný deň Pohár mliečneho kokteilu a pohár nesladeného bylinkového čaju Pohár kuracieho vývaru, varený bez soli Pohár beztukového kefíru Pohár mlieka
ovocný deň Oranžová nie viac ako 2-3 kusy Ovocný šalát s prídavkom kiwi, pomarančov a jabĺk, môžete pokvapkať citrónovou šťavou - získate zaujímavú kombináciu chutí Jedno jablko a hruška Jeden grapefruit, ak je hladný, v noci je dovolené zjesť jablko alebo pomaranč
proteínový deň 2 vajcia alebo kúsok varenej ryby (nie viac ako 200 gramov), pohár nesladeného zeleného čaju Kus varených kuracích pŕs (nie viac ako 200 gramov) 100 gramov tvarohu 100 gramov nízkotučného tvrdého syra
pitný deň Pohárik kefíru a nesladený čaj Kurací vývar nie viac ako 1 šálka Pohár mliečneho kokteilu Pohár mlieka
Vyvážený výstup 2 varené vajcia, nesladený čaj, na druhé raňajky akékoľvek ovocie povolené v diéte Polievka bez mäsa s prídavkom pohánky alebo ryže, povolená je zelenina s výnimkou zemiakov povolené ovocie Zeleninový šalát s povolenou zeleninou a ochutený rastlinným olejom

Vyvážené výstupné menu sa odporúča zopakovať počas nasledujúcich 4-5 dní – môžete tak stabilizovať novú váhu a nebáť sa opätovného nabratia. Pre ukončenie je možné menu mierne zmeniť podľa odporúčaných produktov.

Článok predstavil obľúbenú diétu na 7 dní, ktorá prináša pozitívne výsledky pri chudnutí, čo potvrdzujú recenzie a výsledky tých, ktorí schudli. Pri prísnom dodržiavaní môžete stratiť až 10 kg, zatiaľ čo niektorí sa môžu pochváliť ukazovateľmi 15 kg, ale berúc do úvahy dlhodobý výstup, ktorý trvá najmenej týždeň (ukazuje sa, že 2 týždne diéty).

Tí, ktorí schudli, tiež poznamenávajú, že pri dodržiavaní pravidiel a dôslednom dodržiavaní diéty vyváženého dňa sa váha opäť nepriberá – väčšina si ich drží niekoľko rokov. Dôležité je len neuchýliť sa k diéte za prítomnosti kontraindikácií - v opačnom prípade sú exacerbácie chorôb a prírastok hmotnosti spojené s nesprávnym odchodom zo stravy.

Recenzie

 • Prvá recenzia, žena, 29 rokov: "Obľúbená diéta je vážna vec. Ak na seba tlačíte rožkom, môžete za týždeň zhodiť 7 kg. To je taká diéta, keď po novoročných sviatkoch nastúpite šupiny, a je tam hroch. balerína. hlavne sa to nedá použiť viac ako párkrát do roka. A pri gastritíde sa to nedá, lebo každý druhý musíš byť na vode. deň. Už tri roky to mám v pamäti. Po novoročných úlitbách ho používam pred jeseňou. "
 • Druhá recenzia, žena, 38 rokov: "Tento systém používam dvakrát do roka, ale v skutočnosti sa zdá, že sa to dá urobiť len raz. Nemali by ste s tým začať na jar a každý má beriberi. Ale v r. leto a zima to je ono. Na dovolenke je to lepsie nemam chut jest v teple a okrem opalenia priberies aj pas. A ovocie vo velkom. Na prvy chod to bolo 5 kg . Pri druhom 4. Medzi chodmi pribudli 1 - 2. Po týchto 7 dňoch múku veľmi nechcem. Chápeš, že obyčajné jedlo je už radosť. "
 • Tretia recenzia, žena, 55 rokov: "Neverila som, že sa dá tak rýchlo schudnúť 6 kg. Za týždeň diéty boli 4 kg preč, a keď som už prešla na bežné jedlo, išli 2 po druhý týždeň. Raz do roka táto diéta veľmi zmení postavu. Odstavila sa od tučného a sladkého. Sama som si uvedomila, že sa zaobídeš aj bez buchiet a sladkostí. Čaj je už len bez cukru. Rok som trávila týždeň s môj drahý, ale okrem toho som zmenil svoje stravovacie návyky a teraz je 16 kg preč. "